LOD45
LOD Laundry Trough 49 Litres
$275.00 GST inc
Description
Offering a durable 304-grade stainless steel with a sleek micro edge, this laundry sink combines practicality and modern design.
| Overall Size | L600mm x W500mm x D250mm |
|---|---|
| Bowls | One Bowl |
| Bowl Radius | 35mm |
| Collection | Abey |
| Design Style | Multi-Res/Builders, Contemporary |
| Made In | Asia |
| Min Cabinet Size | 700mm |
| Mounting | Topmount |
| Overflow Hole | No |
| Room | Laundry |
| Sink Finish | Stainless Steel |
| Water Capacity | 49 Litres |
| Tech Sheet | Tech Sheet |
|---|---|
| RFA | |
| Sketchup | |
| AutoCAD |

